Neviditelná

9. listopadu 2013 v 19:23 | kacerkam |  Pociťáky aneb - Ta dívka je...
Další pociťáček. :D jinak se moc omlouvám, ale máme toho teď ve škole dost a tak jsme já i Koka tak trochu zaneprázdněné.. ;D

Neviditelná

Vstávám nešťastná a nadšená zároveň. Obojí má stejný důvod. Zase ho uvidím. Oblékám si jako obvykle spíše nevýrazné oblečení. Proč se taky snažit vynikat, že? Stejně jsem mu ukradená.. pomyslím si sklesle. Snídám ovoce, i když jsem štíhlá nehodlám ztloustnout. Před odchodem si ještě dám do tašky jablko k svačině, abych neměla hlad a vyrážím do školy. Procházím kolem skupinek spolužáků, z nich se nikdo nenamáhá ani zvednout hlavu. Nikoho nezajímám. Nikdo si mě nevšímá. Svým způsobem jsem prostě neviditelná. V šatně si odložím vestu, kterou jsem si ráno vzala z věšáku hned po tom, co jsem se kouknula na teploměr. Otočím se a vrhnu kontrolní pohled k jeho místu. Jeho červeno šedé Puma boty tu jsou. Usměju se, ale v duchu tak trochu zakleju. Trpím a jsem šťastná když ho vidím.. A tak se vydávám vstříc svému utrpení, tak jako už desítky dní předtím. Zamyšlená stoupám po schodech do třídy, přičemž mi málokdo věnuje třeba jen jediný pohled. Ale já už si zvykla. Oni si zvykli mě ignorovat, já si zvykla ignorovat to, že mě ignorují. Je to něco jako náš každodenní nevyslovený kompromis. Dojdu ke třídě. Než stisknu kliku ještě se naposled nadechnu a nahodím obvyklý přátelský výraz. Pro všechny případy.. Stisknu kliku. Všichni ve třídě zvednou hlavu, ale když zjistí že jsem to jen já, opět se věnují svým dosavadním činnostem. Proč mě to nepřekvapuje? Hmm, možná proto, že je to tak pokaždé.. Chad sedí na svém obvyklém místě v rohu třídy na starých kamnech. Je obklopen partičkou svých kamarádu se kterými se o něčem zaujatě baví. Usměju se a vyndám si učebnice, ale ještě mám 10 minut do začátku hodiny. Vím co bych chtěla dělat, ale co bych neměla dělat. Chci se otočit a zírat na Chada celou věčnost. Ale nemůžu. Možná nikoho nezajímám, ale prostě nemůžu dovolit, aby všichni věděli, že já - ta nezajímavá, nudná šprtka - miluje Chada - krásného, populárního fotbalistu. To prostě nejde. A tak si jen ztěžka povzdechnu, přemůžu to, jak moc se chci otočit a aspoň jednou se na něj podívat a raději si se zmučeným výrazem otevřu sešit a opakuji si učení z minulé hodiny.
A tímhle způsobem přečkám i zbytek dne. Na obědě sedím jako obvykle sama, ale už mi to ani nevadí. Přemýšlím. Přemýšlím jak by to asi vypadalo kdyby se Chad dozvěděl, že se mi líbí. Co líbí. Jsem do něj zamilovaná.. Ohlédnu se. Zrovna stojí ve frontě u výdeje. Otočím se zpět a dál se oddávám svým před představám, jak by to mohlo být dokonalé, kdyby já a Chad.. Ale to se nikdy nestane. To vím. Prostě miluju kluka, kterého nikdy nebudu mít. Ale nejsem jediná, po světě běhá ještě hodně takových holek, které nemůžou mít toho na kterého mají spadeno. To je mi teda útěcha. Žádná z nich totiž určitě nemiluje Chada..
,,Můžeme?" ozve se vedle mě. Leknutím sebou trhnu. Po kolikáté na mě někdo z žáků v téhle škole promluvil? Tak podruhé? A jsem ještě více šokovaná, když vidím kdo si ke mně chce přisednout. Chad se na mě nejistě usměje. ,,Jasně." máchnu rukou k třem volným židlím, které Chad a dva z jeho kamarádu právě obsazují. Cítím, že červenám. Rychle skloním hlavu a naberu si další sousto dnešního oběda. Někdo se letmo dotkl mé ruky. Chad si sedá vedle mě. Zachvěju se a odvrátím hlavu. Očima projedu celou jídelnu. Jinde není místo. Takže proto mám dnes takové spolusedící.. U našeho stolu vládne zaryté ticho. No proč ne? Já konverzaci rozhodně začínat nebudu. Po chvíli se Chadovi kamarádi zvedají. Chad zůstává sedět. ,,Ehm.." vydá ze sebe. Zvednu hlavu a zahledím se mu přímo do očí. ,,Ty jsi...?" nadhodí. ,,Katie." odpovím stručně a uhnu pohledem. Chad se na mě pořád dívá a i přesto, že se mi líbí a že se mi něco takového ještě nestalo, mi to není příjemné. ,,Promiň, něják jsem to zapomněl.. Já jsem Chad." usměje se a já div neroztaju. ,,Já vím." odpovím tiše. ,,No a nechceš si ke mně sednou při biologii, Kat?" zeptá se. Šokovaně na něj zazírám, ale hned se vzpamatuju. ,,Hmm, jo, jasně. Proč ne?" pokusím se o úsměv, ale výsledek není ani zdaleka takový, jaký dokáže vykouzlit on. ,,Tak se uvidíme." řekne a následně se zvedne. On mi řekl 'Kat' a chce se mnou sedět? Co se to sakra děje..?
Zhluboka se nadechnu a vezmu za kliku. První co mi padne do oka je volné místo v lavici vedle Chada, který se zrovna baví se svým kamarádem, který sedí přes uličku. ,,Ahoj." pozdravím ho a on překvapeně zvedne hlavu. ,,Můžu.?" ukážu na volné místo vedle něj. ,,No vlastně si ke mně nakonec sedne Meg, víš? Promiň." mávne rukou a znovu se otočí na svého kamaráda přes uličkou. A tak si sedám na své obvyklé místo v první lavici. Co jsem si vlastně myslela? Já jsem a navždy zůstanu neviditelnou..
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co chcete za další články?

Příběhy 30% (3)
Více kreseb 10% (1)
Všechno :) 50% (5)
Cokoli jiného 0% (0)
Je mi to jedno 10% (1)

Komentáře

1 Twotika Twotika | 9. listopadu 2013 v 20:57 | Reagovat

Tiko, proč píšeš moje nálady? Proč píšeš to jak já se cítim? Neměla bych to spíš napsat sama?? :/ :D

2 kacerkam kacerkam | Web | 10. listopadu 2013 v 12:12 | Reagovat

[1]:Za prvé jsem netušila že se tak cítíš, nebo jsem o tom nepřemýšlela a za druhé, tohle vzniklo ze směsice mejch pocitů v době, kdy jsem ještě neměla jeho a ani jsem nemohla mít.. (odtud ty červeno šedý Puma boty :D to byla a je moje každodenní kontrola, jestli je ve škole :D) a do toho je přidaná ta neviditelnot.. prostě takovej nudnej příběh, kterej jsem psala, protože se mi chtělo něco takovýho napsat.. 8-)

3 Hakaba Hakaba | Web | 10. listopadu 2013 v 17:48 | Reagovat

Úžasný :D píšeš fakt dobře :-)  Škoda,že teď nemáš čas pokračovat v těch vícedílných :-D ...každopádně,jsem na tom podobně.
PS....není 'nudnej' ;-) je bezva :-D

4 kacerkam kacerkam | Web | 11. listopadu 2013 v 14:10 | Reagovat

[3]:Oh, moc děkujů :-D no teď ve čtvrtletí je to ve škole makačka, ale doufám, že aspoň tak dva příběhy týdně přidávat budu (neboli budu se snažit ;-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama